Média

 

Rozhovor s manažerkou sportovních aktivit Denisou Vraštilovou - Černou

 

V Aquaparku se cítím jako ryba ve vodě

 

DENISA VRAŠTILOVÁ /28 let/ pracuje v Aquaparku na pozici manažerka sportovních aktivit. Co to obnáší? Jak zvládá časově náročnou práci? Určitě tuto sympatickou blondýnku při svých návštěvách Aquaparku potkáváte nebo se možná účastníte sportovních aktivit, které organizuje. Třeba je Vám i vzorem k tomu, abyste sport a aktivní pohyb pravidelně zařadili do svého života.

 

Deniso, co manažerka sportovních aktivit v Aquaparku vykonává?

Začnu tím, že vedu odpolední kurzy plavání dětí od 3 do 7 let a odpoledne také aquafitness od 17,30 hodin, kam docházejí většinou ženy po práci. Přes letní prázdniny zabezpečuji sportovní prázdninové campy pro děti od 3 do 14 let. V průběhu školního roku organizuji se svým týmem Záchranářskou akademii pro 2. stupeň základních škol. Pro 1. stupeň základních škol zároveň probíhá program Aquatubeři v pohybu – cílem tohoto projektu je ukázat dětem a následně rodičům, jak mohou pravidelnou pohybovou činností aktivně přispět ke zlepšení své fyzické kondice. Naším cílem není děti od moderních technologií oprostit, ale naopak naučit je, jak tyto rozdílné činnosti vzájemně propojit. /Poznámka: obě aktivity probíhají ve spolupráci se Statutárním městem Olomouc/. Dále vedu tým plavčíků, kterých máme v letní sezóně až 25. A v neposlední řadě mám na starosti tým saunérů, které určitě potkáváte nejen při oblíbených saunových ceremoniálech. V letní sezóně organizuji různé víkendové akce, o kterých Vás pravidelně informujeme na našem webu.

Vypadá to, že pracujete 7 dní v týdnu?

Dá se to tak říctJ. Mám však spolehlivý tým lidí, kteří skvěle fungují, i když mám volno.

Co Vás přivedlo k Vaší práci pro Aquapark?

Je to moje první zaměstnání, pracovat jsem tady začala před sedmi lety. Kamarádka pracovala v sauně jako recepční a odjížděla na prázdniny, tak jsem ji nahradila. Začínala jsem jako obsluha wellness zóny. Potom jsem začala učit plavat děti z mateřských škol, cvičila dopolední aquafitness a po odchodu kolegyně Terky na mateřskou dovolenou jsem přibrala i dětský koutek. Po jejím návratu zpět jsem začala vést tým plavčíků a saunérů. Dá se říci, že jsem tady prošla postupně většinou pozic, což považuji za velmi dobré.

Musela jste si doplnit ke své práci nějaké předepsané kurzy?

Už při nástupu jsem měla za sebou kurz plavčíka, trenéra, instruktora plavání a aquafitness a také plaveckého rozhodčího.

Vypadá to, že sport je nedílnou součástí Vašeho života. Od kolika let plavete?

Závodně jsem začala plavat v šesti letech. Už na základní škole jsem chodila do plavecké třídy a poté jsem navštěvovala sportovní gymnázium. Doposud jsem závodila v triatlonu ( 2 km plavání, 90 km kolo, 21 km běh ) Ke sportu mě odmalička vedli moji rodiče.

Jaké ostatní sporty provozujete?

Mimo plavání, běhu a jízdy na kole ještě lyžuji, hraji tenis a jezdím na in line bruslích.

Sportovně aktivní jste v práci i ve volném čase. Umíte jen tak nic nedělat?

Čas na nicnedělání mám, ale mám ráda aktivní odpočinek. Když mám o víkendu volno, tak stejně vyjedu na kolo nebo na brusle.

Jak vypadá v práci Váš běžný denní režim?

Do práce přicházím před otevřením Aquaparku, kdy v první řadě kontrolujeme bazény a atrakce. Provedu kontrolu brigádníků, zda jsou na svých místech. Občas zastupuji některého instruktora při plavání mateřských škol. Dopoledne většinou trávím v bazénové hale, kde probíhají aktivity Aquatuberů nebo Záchranářská akademie. Po obědě začínají kurzy plavání, takže je buď přímo vedu, anebo pomáhám instruktorům. Máme i hodně individuálních kurzů plavání, každý trvá 45 minut. Dále plánuji směny a vyřizuji administrativu spojenou s vedením mého týmu a jednotlivých programů.

Setkáváte se s nevhodným chováním u bazénu ze strany návštěvníků?

Bohužel, i to je v Aquaparku na denním pořádku. Samozřejmě se snažíme co nejvíce předcházet konfliktům se zákazníky, kteří se občas nechovají podle našeho návštěvního řádu. Přes letní sezónu se často stává, že si rodiče dostatečně nehlídají své děti. Máme však skvěle proškolený personál, který musí být pořád ve střehu, jelikož bezpečnost návštěvníků je na prvním místě. Pro širokou veřejnost pořádáme o prázdninách akci „BEZPEČNÉ DĚTSTVÍ aneb U VODY BEZ NEHODY“, kde mohou naši zákazníci navštívit stánek prevence tonutí.

 Jsou dnešní děti jiné než ty, které jste tady potkávala, když jste začínala?

Myslím, že ne. Sedm let není mnoho na nějaké srovnávání. Myslím si, že by se děti měly více hýbat, proto také pro ně aktivity typu „Aquatuber“ a „Záchranář“ připravujeme. V současné době mají děti dostupnější moderní technologie, takže si v šatně prvně udělají selfie, a až potom se převlékají do plavek. Ale jinak jsou stejné.

Co Vám práce dává a co /možná/ bere?

Práce pro Aquapark je moje srdeční záležitost. Jsem narozena ve znamení Ryby a vše se mi odmalička točí kolem vody. Mám ráda i prostředí, ve kterém pracuji. olomoucký Aquapark je nové zařízení, je tady všechno čisté, udržované a skvělý tým. I výuka dětí mě moc baví. Tato práce mi vlastně nic nebere, možná trochu volného času, ale znáte to, když má člověk práci rád, tak to vůbec neřeší.

Za příjemný rozhovor děkuje Yvona Pařízková