Rozhovor s manažerkou dětských pohybových aktivit Terezou Achilles

Jsem tady pro děti a seniory

 

TEREZA ACHILLES se při své práci každý den setkává s nejmladší i nejstarší generací návštěvníků Aquaparku. Zapáleně vypráví o své práci s dětmi a oči se jí rozzáří, když si povídáme o seniorce paní Růžence a jejích vrstevnících. Tereza vede více než 10 podřízených, které si velmi pečlivě vybírá, protože chce být obklopena jen spolehlivými lidmi. Není to manažerka jen zavřená v kanceláři. Každý den se převléká do plavek a můžete ji vidět předcvičovat na břehu bazénu nebo ponořenou ve vodě.

Terezo, jak dlouho v Aquaparku pracujete?

Nastoupila jsem v roce 2013, po dvou letech jsem nastoupila na mateřskou dovolenou a zpět jsem se vrátila před rokem.

Bylo to vaše první zaměstnání?

Co se týče pravidelné práce s dětmi, tak ano. Mám vystudovanou pedagogickou fakultu, obor matematika a zeměpis, ale po škole jsem pracovala v jiné profesi. S dětmi jsem se potkávala při studiu na vysoké škole na brigádách – na bazéně, děti jsem doučovala a hlídala. Jsem rodačka z Brna a po první mateřské dovolené jsem hledala pracovní místo v Olomouci. Do Aquaparku jsem přinesla životopis a začala jsem tady pracovat brigádně. Určitě pomohlo i to, že mám trenérský kurz na plavání. Na vysoké škole jsem se i hodně věnovala sportu.

Jakou pozici v Aquaparku zastáváte?

Jsem manažer dětských pohybových aktivit. Jedná se o práci s dětmi, která je  spojená s pohybem, hlavně plavání dětí předškolního věku. V dopoledních hodinách zde probíhá výuka plavání dětí z mateřských škol. Dále mám na starosti dětský koutek Akvárko a všechny aktivity kolem něj, a také cvičení Aquafitness pro seniory.

Jaké programy Aquapark pro seniory pořádá?

Každé úterý a čtvrtek máme Rehabilitační a kondiční program pro seniory od 60ti let. Jedná se o cílené využití vybraných vodních atrakcí pro šetrnou a efektivní masáž celého těla, kterou si může řídit každý jednotlivec dle vlastního uvážení. Pobyt ve vodní zóně aquaparku je vhodný jak pro aktivní seniory preferující pohybové aktivity tak i pro ty, kteří upřednostňují relaxaci a odpočinek v příjemném a klidném prostředí.

V rámci programu je i jedna z velmi oblíbených aktivit, a to Aquafitness ve vodě. Senioři si mohou v čase od 10.45 do 11.30 ve vodě zacvičit. Tento druh cvičení senioři vítají, protože není namáhavé na klouby, zpevňuje svaly, formuje postavu, celkově dává lepší držení těla a nemusíte umět plavat. Při cvičení je vedu ke správnému provedení cviku, aby zatěžovali jen to, co zatěžovat mají a aby cvičení pro ně bylo přínosem. Hodně seniorů na toto cvičení chodí pravidelně.

Kolik lidí může naráz ve vodě cvičit?

Ideálně kolem 30 lidí. Cvičíme i s různými pomůckami, například s vodními žížalami, se zátěžemi na nohou nebo i aqua činkami. Samozřejmě každý cvičí podle svého tempa a sám si určuje, co je pro něj vyhovující.

Cvičíte při hudbě?

Naši senioři mají rádi moderní písničky, co právě frčíJ. Na závěr hodiny před protažením pro odlehčení si trochu zablbneme například při oblíbeném Ptačím tanci nebo jezdíme závody na koníchJ.

Kdo je Vás nejvěrnější klient?

Nejvěrnější klientky jsou určitě z řad seniorů. Jednoznačně paní Růženka, Eva, Pavla. Nerada bych na někoho zapomněla, opravdu řada z nich chodí cvičit pravidelně mnoho let.

Co Vám toto setkání se seniory dává ve vašem osobním životě?

Jednou bych chtěla být tak aktivní senior, jako jsou ti, které v Aquaparku potkávám. Dvakrát týdně chodí cvičit, jsou pořád fit. Vzájemně se nabíjíme a dovolím si říct, že obohacujeme. Oni jsou moje srdeční záležitost.

Teď spolu pojďme k nabídce pro děti, co se u Vás aktuálně chystá?

V průběhu dubna dojde ke zvětšení dětského koutku o celou část dnešní tělocvičny. Umístěna tam bude herní konstrukce s novými prvky a dojde také k rozšíření posezení pro rodiče. Chtěli bychom upoutat pozornost dětí ve věku 7 až 8 let, doposud byla nabídka herního koutku spíše pro děti mladší.

Výhodná poloha dětského koutku včetně umístění posezení dává rodičům velký komfort – mají perfektní přehled o svých dětech. Po rekonstrukci bychom chtěli otevřít nejpozději začátkem měsíce května, ale určitě sledujte naše webové stránky, tam se dozvíte více.

Jaká je otevírací doba dětského koutku?

Je otevřený nezávisle na bazénové hale, každý den v týdnu včetně soboty a neděle od 10 do 18.30.

Je možnost zde nechat dítě i samotné?

Koutek Akvárko je určen dětem ve věku od 3 do 14 let, mladší děti smí navštívit dětský koutek pouze v doprovodu rodiče či dospělé osoby. Dítě Vám rádi pohlídáme po celý den i s možností zajištění oběda v naší AQUA restauraci. Pro nejmenší návštěvníky máme povolenu konzumaci vlastního jídla. Můžeme jim ho ohřát v mikrovlnné troubě a naservírovat.

Co oslava narozenin? Má dítě možnost s kamarády tady svůj významný den oslavit?

Určitě. Děti mohou pozvat kamarády a oslavit svou významnou událost v prostředí dětského koutku v Aquaparku. Oslavy bývají ve středu, pátek nebo o víkendu. Kapacita je 15 dětí včetně oslavence. Rezervován je celý dětský koutek. Pro děti máme připraven poutavý program, například soutěže, hry, malování na obličej, hudbu. Dort si děti nosí vlastní, občerstvení si mohou vybrat z naší Aqua restaurace. Rodiče mohou trávit čas po dobu oslavy spolu s dětmi v dětském koutku. Pokud se jedná o děti starší 3 let, mohou zůstat v dětském koutku bez rodičů pod dohledem našich milých vychovatelek.

A co Vaše dvě děti, navštěvují dětský koutek?

Obě se aktivit v Aquaparku pravidelně účastní. Chodí na kurzy plavání, dcerka se nadšeně účastní nocování v dětském koutku a syn rád chodí na dílničky, kde vyrábí různé potřebné věciJ.

Za příjemný rozhovor děkuje Yvona Pařízková